fbpx
„Ideme svojou vlastnou cestou.“
Žiadne produkty v košíku.
Je dôležitý správny výber športového oblečenia? V čom spočíva funkčnosť oblečenia značky Meva?

Je dôležitý správny výber športového oblečenia? V čom spočíva funkčnosť oblečenia značky Meva?

Pýtate sa, je výber športového oblečenia skutočne dôležitý? Aký je rozdiel medzi jednotlivými značkami/firmami, ktoré toto oblečenie vyrábajú alebo ponúkajú na trhu?

Ako priamy výrobca produktov značky Meva si zakladáme na funkčnosti a vysokej kvalite materiálov, zdravotnej nezávadnosti látok ale aj celkového dizajnu produktov. Športové oblečenie je špecifické svojím strihom, vďaka ktorému nás neobmedzuje pri pohybe, no predovšetkým sú na jeho výrobu použité materiály, ktoré majú výnimočné vlastnosti.

Aby ste si vedeli vybrať ten správny produkt, musíte v prvom rade poznať jeho parametre.

V oblasti výroby športového oblečenia rozlišujeme tri základné spodné tkaniny a to:

– Polypropylén
– Polyester
– Polyamid

Polypropylénové vlákna sú veľmi odolné voči oderu, baktériám a plesniam, sú pevné a majú výhodnú plastickú aj elastickú deformáciu. Polypropylén sa hodí skôr pre výrobu oblečenia do chladnejšieho počasia, pretože má nízku tepelnú vodivosť . Vyperiete ho jednoducho a má rýchloschnúcu tendenciu. Využíva sa aj na bežné nosenie a jeho funkcia sa prejaví pri fyzickej aktivite a pohybe.

Polyester je materiál mnohých podôb. Chemickým alebo mechanickým zásahom dokážeme umocniť jeho vlastnosti, ako je štruktúra povrchu materiálu, pružnosť, pevnosť, tvar a farbu. Tento vzdušný a ľahký materiál Vám zabezpečí rýchly odvod potu z tela a rýchle schnutie materiálu. Je odolný voči poveternosti, pôsobeniu svetla a mikroorganizmom. Je najčastejšie využívaným materiálom pre výrobu športového oblečenia.

Polyamid je jeden z najodolnejších druhov látok, má vysokú pružnosť a pevnosť, odolnosť voči oderu, biologickým vplyvom a chemickým činidlám. Má schopnosť rýchlo schnúť a absorbovať len málo vlhkosti. Medzi ďalšie klady patrí veľmi ľahké udržiavanie – pranie, sušenie.

Umelé vlákno tznv. elastán/spandex sa pridáva k jednotlivým materiálom a zlepšuje tak ich vlastnosti. Vďaka nemu oblečenie drží svoj tvar, dokonalo prilieha k telu a poskytne Vám voľnosť pri pohybe.

Pri výbere športového oblečenia musíte dbať na jeho využitie. Produkt by mal byť dostatočne elastický, nemal by Vás obmedzovať pri pohybe. Uistite sa, že jeho materiálové zloženie je zdravotne nezávadné a použité materiály sú odolné voči pohybovej zátaži. Prečítajte si o technológiách spracovania, zloženia a ich funkčnosti.

 

V čom spočíva funkčnosť oblečenia značky Meva?

 

  • Aby bolo naše oblečenie ešte výnimočnejšie a spĺňalo aj tie najnáročnejšie požiadavky každého športovca, produkty prechádzajú povrchovou úpravou MEVA – TECH CLIMA SYSTEM, ktorá napomáha rýchlemu odvodu potu z tela a rýchlemu schnutie materiálu.

 

  • Zo špeciálnej tkaniny šijeme VENTILATION PANELS, ktoré umožňujú väčšiu priedušnosť a pokožka tak lepšie dýcha.

 

  • Pre maximálny pocit komfortu a dlhotrvajúcej odolnosti pri pohybovej záťaži používame vysokokvalitné elastické látky ELASTIC FARBIC.

 

  • Nami používaný materiál POLYESTER INTERLOCK je o 15% pevnejší, ako iné podobné materiály. Vďaka tomu, že je ultraľahký, zaisťuje rýchly odvod potu z tela, rýchle schnutie materiálu a príjemnosť na dotyk i nosenie.

 

  • Náš materiál s názvom POLYESTER LOOP  je nie len pevný ale aj priedušný a elastický, vhodný pre tréningové oblečenie, zaisťuje rýchly odvod potu z tela a rýchle schnutie materiálu.

 

  • Pre dokonalý komfort pri nosení používame materiál POLYESTER BRUSH, ktorý je príjemný a jemný na dotyk a vďaka svojím vlastnostiam je vhodný aj pre výrobu voľnočasového oblečenie.

 

  • Materiál POLYESTER AQUA STOP je vysoko kvalitný nepremokavý materiál, ktorý volíme pri výrobe nepremokavého oblečenia, pretože zaisťuje priedušnosť a maximálnu ochranu proti vetru a dažďu.

 

  • CARBON RESISTEX  má za následok, že priemerný nárast teploty tela je 3x nižší ako pri použití klasických materiálov 100% PES. Je antibakteriálny a antistatický.

 

Značka MEVA vznikla na základe mnohoročných skúsenosti v oblasti športového oblečenia, najmä futbalu. Naše oblečenie sa vyznačuje moderným dizajnom a nadčasovým strihom. Používame SOFT FIBER materiály, ktoré zaručujú vysoký komfort pri pohybe, čo napomáha k dosiahnutiu maximálneho výkonu pri športovej činnosti. Nájdete u nás najkvalitnejšie futbalové a športové oblečenie všetkých veľkostí, pre profesionálnych aj amatérskych športovcov.