O značke MEVA

Značka MEVA vznikla na základe mnohoročných skúsenosti v oblasti športového oblečenia a hlavne futbalu. Ponúkame najkvalitnejšie futbalové oblečenie všetkých veľkostí, profesionálnym ale aj amatérskym športovcom. Našou filozofiou je poskytnúť komplexnú starostlivosť o technické zabezpečenie našich zákazníkov

Mnoho amatérskych klubov a športovcov by chcelo kvalitné oblečenie ako vidia na profesionálnych športovcoch ,ale nemôžu si to dovoliť. Každý klub by chcel so zápasovými loptami nie len hrať zápas, ale aj s nimi trénovať. Ale nemôžu si to dovoliť… Poznáte to?

Cieľom značky MEVA je priniesť čo najvyššiu kvalitu produktov za prijateľné ceny aj pre tie najmenšie kluby. Vďaka nám aj tie najmenšie kluby si budú môcť dovoliť trénovať a hrať v špičkovom profesionálnom oblečení vyrobeným z najmodernejších materiálov, ktoré je zdravotne nezávadné a ktoré bude perfektne sedieť. Takisto vďaka naším loptám bude môcť aj ten najmenší klub trénovať a hrať zápas s profesionálnymi loptami vyrobenými najmodernejšou technológiou.

Ako to dosiahneme? Osobný výber materiálov, dizajnu, funkčnosti a strihov. Podrobné testovanie každého produktu.

Naše hodnoty

V značke MEVA sme spojili tieto 3 dôležité fakty:

Štýl

Naše oblečenie sa vyznačuje moderným dizajnom a nadčasovým strihom.

Výkon

Používame SOFT FIBER materiály, ktoré zaručujú vysoký komfort pri pohybe, čo napomáha k dosiahnutiu maximálneho výkonu pri športovej činnosti.

Kvalita

Naše HIGH-TECH materiály spĺňajú aj tie najnáročnejšie požiadavky športovca. Funkčný, priedušný a ultraľahký materiál v kombinácii s meva-tech technológiou zaisťuje rýchly odvod potu z tela von a rýchle schnutie materiálu.

Kto sme

Náš tím

Mário Kyjak

Majiteľ

Aviana Plummer

CEO / FOUNDER

Braydon Wilkerson

CEO / FOUNDER

Kristin Watson

CEO / FOUNDER
Ako sme začali

Naša história

2006

Môj príbeh začal už v detskom veku, keď som ako 6-ročný chlapec začal intenzívne hrávať futbal. Počas mojej futbalovej kariéry vo vyššom veku som obliekol množstvo značiek futbalového oblečenia, čím som nabral značné skúsenosti a prehľad v tomto segmente. Postupom času som sa začal zaujímať stále viac a viac o oblasť športového oblečenia, až som napokon s futbalom spojil nielen svoj osobný, ale aj pracovný život.

Od roku 2005 som začal profesionálne predávať prvé futbalové oblečenie ako distribútor. Odvtedy som osobne navštívil a detailne spoznal množstvo futbalových značiek po celej Európe. Počas týchto rokov sa mi podarilo na Slovensku vybudovať obchodný tím profesionálov, s ktorými sme sa spoločne prepracovali medzi lídrov na slovenskom futbalovom trhu. Avšak, každá značka mala vždy okrem svojich silných stránok aj tie slabé. A to bol impulz, prečo som sa začal pohrávať s myšlienkou priniesť futbalovým klubom takú značku, ktorá by bola dokonalá vo všetkých smeroch a snažila sa dodržať maximálnu kvalitu paralelne s prijateľnou cenou.

Mali sme pred sebou veľmi ťažké rozhodnutia. Tie dve hlavné boli: Pokračovať ďalej s predajom niektorej futtabalovej značky ako distribútor a nemôcť rozhodovať o materiáloch a dizajne a zároveň garantovať svojím menom niečo, čo nevieme ovplyvniť? Alebo sa vydať náročnejšou cestou a vložiť všetky naše skúsenosti do vlastnej futbalovej značky a spraviť z nej jedinečnú na futbalovom trhu? Ako sme sa rozhodli?

Bolo to najťažšie rozhodnutie v mojom živote. Vydali sme cestou založiť vlastnú značku. Vložil som do toho všetky svoje úspory a keďže som mal v tom čase už rodinu, išlo o naozaj zásadné rozhodnutie. Ja som však pred sebou videl len jedinú cestu, cestu víťaza. Nepripúšťal som si neúspech a teraz viem, že to bola moja hnacia sila k tomu, aby som vybudoval najlepšiu futbalovú značku na Slovensku. A môj odkaz pre vás?
„Choďte si za svojím snom, lebo každý z nás môže zmeniť svet!“
V máji 2015, po rokoch zbierania skúseností to prišlo! Rozhodli sme sa definitívne vytvoriť svoju vlastnú futbalovú značku s názvom MEVA. Keďže sme chceli značku MEVA hneď od začiatku postaviť na vysokej profesionálnej kvalite, museli sme nájsť vhodného výrobcu, ktorý by spĺňal našu predstavu bez kompromisov na 100 %

2015

Máj 2015

V máji 2015, po rokoch zbierania skúseností to prišlo! Rozhodli sme sa definitívne vytvoriť svoju vlastnú futbalovú značku s názvom MEVA. Keďže sme chceli značku MEVA hneď od začiatku postaviť na vysokej profesionálnej kvalite museli sme nájsť vhodného výrobcu, ktorý by spĺňal našu predstavu bez kompromisov na 100%.

September 2015

Po precestovaní tisícok kilometrov a navšteve desiatok firiem sme nazbierali obrovské množstvo skúsenosti ohľadom materiálov a výroby športového oblečenia.

Osobne sme navštívili firmy, ktoré šijú pre značky ako LOTTO, KAPPA, MACRON, ROYAL, SPORTIKA, GIVOVA, ZEUS, LEGEA, ERREA, JAKO, SELECT, HUMMEL, UHLSPORT, ADIDAS, NIKE, PUMA, UMBRO, LUANVI, JOMA, KELME a mnoho ďalších populárnych značiek. Pochopili sme športový trh a fakty, prečo lacné značky nemôžu nikdy dosiahnuť vysokú kvalitu. Nechceli sme ísť cestou nízkej akosti, pretože zo skúseností lacných značiek vieme, že nižšia cena je na úkor kvality materiálov, kvality šitia, kvality strihania a výstupnej kontroly každého kusu. Tieto 4 aspekty sú podľa nás najdôležitejšie a boli a sú pre nás rozhodujúce. Ak sa vynechá čo i len jediný aspekt, vznikajú problémy a nedokonalosti ako trčiace nitky, nekvalitné šitie, ktoré po prvom použití povolí, strih, ktorý je krivý, nesedí a je nepohodlný pri nosení, tenký materiál, ktorý sa opotrebuje po krátkej dobe. Mnohí zákazníci a kluby sa spoliehajú na e-shopy, v ktorých daný produkt oblečenia vyzerá síce na obrázku perfektne, ale zákazník si ho nemôže reálne vyskúšať, a tak nedokáže zistiť skutočnú kvalitu materiálov a šitia. Možno ste nevedeli, ale lacné značky napríklad cielene nikde nezverejňujú gramáž a názov materiálov, pretože sa spoliehajú na nevedomosť zákazníkov. Práve hrúbka (gramáž) a druh materiálu najviac rozhodujú o výrobnej cene produktu, a preto, ak danej značke ide o kvantitu a nie o kvalitu, uprednostňuje pre výrobu tenké a menej kvalitné materiály.

Október 2015

Po precestovaní tísícok kilometrov a navštívení desiatok firiem sme nazbierali obrovské množstvo skúsenosti ohľadom výroby športové oblečenia. Navštívili sme osobne firmy ktoré šijú pre značky ako: LOTTO, KAPPA, MACRON, ROYAL, SPORTIKA, GIVOVA, ZEUS, LEGEA, ERREA, JAKO, SELECT, HUMMEL, UHLSPORT, ADIDAS, NIKE, PUMA, UMBRO, LUANVI, JOMA, KELME a mnoho ďalších značiek. Nazbierali sme mnoho skúsenosti ohľadom materiálov a výroby športového oblečenia. Pochopili sme športový trh a prečo lacné značky nikdy nedosiahnu našu kvalitu. Nechceli sme ísť cestou nízkej kvality,pretože zo skúsenosti lacných značiek vieme, že kvôli nižšej cene sa šetrí na kvalite materiálu,kvalite šitia,kvalite strihania a výstupnej kontroly každého kusu. Tieto 4 aspekty sú najdôležitejšie. Ak sa vynechá čo i len jediný aspekt,vznikajú problémy ako trčiace nitky, nekvalitné šitie, ktoré po prvom použití povolí, strih ktorý nesedí a je nepohodlný pri nosení, tenký materiál ktorý sa opotrebuje po krátkej dobe. Mnohé firmy sa spoliehajú na elektronické obchody (e-shopy) kde daný produkt oblečenia vyzerá perfektne,ale zákazník si ho nemôže vyskúšať osobne a tak nemôže vidieť kvalitu. Lacné značky napríklad naschvál nikde nezverejňujú gramáž materiálu,pretože sa spoliehajú na nevedomosť zákazníkov. Práve hrúbka (gramáž) a kvalita materiálu najviac rozhodujú o výrobnej cene produktu a preto ak danej značke ide o kvantitu a nie o kvalitu,uprednostňuje pre výrobu tenké a menej kvalitné materiáli.

November 2015

Po stovkách odskúšaných vzoriek a testovaní rôznych materiálov kvality sme sa na základe týchto faktorov rozhodli pre výrobcu z Ázie, ktorý spĺňa aj tie najnáročnejšie kritéria kvality. A to bola priorita. Kvalita týchto produktov patrí medzi najlepšie, čo svetový trh aktuálne ponúka. Po precíznom výbere materiálov, strihov a farieb sme v novembri 2015 začali s výrobou prvých modelov našej vlastnej značky MEVA.

futbalove oblecenie mevasport
2016

Marec 2016

Polčas bol za nami a my sme v marci 2016 uviedli na slovenský futbalový trh vlastnú značku MEVA. Prvé reakcie zákazníkov nás uistili, že sme sa rozhodli pre správnu cestu. A to cestu kvality.

futbalove oblecenie mevasport

Máj/Jún 2016

A je to tu. Podpisujeme prvé zmluvy s oblastnými zväzmi ObFZ Trnava, ObFZ Nové Zámky, ObFZ Levice, ObFZ Komárno, ObFZ Galanta...atď. Postupne začíname obliekať viac a viac futbalových klubov na Slovensku a v Českej republike. Naše produkty sa dostali aj na ligové trávniky.

November 2016

Podpísali sme zmluvu s futbalovým klubom FC Sellier Bellot Vlašim, účastníkom druhej českej futbalovej národnej ligy. Navštívili sme nášho výrobcu v Číne ohľadom nových produktov pre rok 2017. Našu vtedajšiu kolekciu rozširujeme o ďalšie zaujímavé modely dresov a nové atraktívne farby. Do sortimentu zaraďujeme aj nové teplákové bundy s dlhým zipsom, „šušťákovú“ nepremokavú bundu a nový model ponožkových „štucní“.

futbalove oblecenie mevasport
2017

Február 2017

A opäť prichádzame s novými modelmi a naša ponuka sa rozrastá. Na žiadosť našich zákazníkov sme futbalový dres model Shirt MALAGA doplnili o 2 nové, stále viac žiadané farby žltú a ružovú. Takisto sme pridali ďalší nový model futbalového dresu s názvom Shirt ADY. Tento nový dres je pomenovaný na počesť nášho blízkeho priateľa z Ružomberka. Následne sme rozšírili aj ponuku teplákových búnd, ku ktorým sme pridali 2 nové modely s dlhým zipsom. Ďalšími novinkami sú brankárske dresy a „šušťáková“ bunda z nepremokavého materiálu.

futbalove oblecenie mevasport

Marec 2017

Od marca 2017 nájdete naše dresy MEVA aj v ligových mládežníckych kategóriách. Podpísali sme trojročnú zmluvu s futbalovým klubom FO ŽP Šport Podbrezová o výhradnom dodávaní zápasového oblečenia pre všetky mládežnícke kategórie od U9 až po U17. Pripísali sme si teda ďalší úspech.

futbalove oblecenie mevasport
2019

Jún 2019

Dňa 4.6.2019 sa nám opäť podarilo zaskórovať. Marek Hamšík oficiálne informoval rodičov svojej futbalovej akadémie o uzavretí spolupráce so značkou MEVA. Okrem kompletného tréningového oblečenia bola predstavená aj špeciálne vyrobená edícia zápasových dresov. Tieto jedinečné dresy majú na bočnej časti vytlačenú tvár Mareka Hamšíka a na hrudi vyšívané logo futbalovej akadémie. Po 3 rokoch pôsobenia na trhu sa značka MEVA stala v roku 2019 druhou
najpredávanejšou značkou na Slovensku. Pre mňa a môj tím obrovský úspech. Tento fakt ma neuveriteľne posilnil. Moja vlastná značka, ktorú som ja sám vymyslel a založil, dokázala konkurovať svetoznámym značkám ako Adidas, Puma, Nike ktoré investujú do marketingu milióny eur.

2020

Keďže od začiatku bolo mojou víziou byť najlepším na Slovensku, zamakal som s mojím tímom ešte viac a tak sa v roku 2020 stala značka MEVA jednotkou na slovenskom futbalovom trhu. Víťaz je vždy len jeden. A nám sa to podarilo. Podľa Slovenského futbalového zväzu sa MEVA cez kreditný systém stala najpredávanejšou futbalovou značkou na Slovensku. To sa nám podarilo dodržať aj v roku 2021 a veríme, že budeme jednotkou aj naďalej. Ďakujeme!

2022

Budúcnosť značky MEVA sa už v tomto momente vyvíja úspešne ďalej. MEVA sa stáva oficiálnym sponzorom podstatnej časti súťaží dospelých a podporuje aj dorastencov. Prvýkrát v histórii majú všetky súťaže ZsFZ svojich podporovateľov.

Mottom mojej značky je „Ideme svojou vlastnou cestou“. V preklade to znamená, že sa snažím do značky MEVA vložiť sám seba a všetko, čo som sa naučil vo svete futbalu. A v tomto presvedčení budem kráčať aj ďalej, aby značka MEVA dosiahla svoj sen a dotkla sa hviezd.

Prehrať video

O našej spoločnosti

I should be incapable of drawing a single stroke at the present moment; and yet I feel that I never was a greater artist than now.

Prehrať video

Ako vznikajú naše dresy

A wonderful serenity has taken possession of my entire soul,like these sweet mornings of spring which I enjoy with my whole heart.