fbpx
„Ideme svojou vlastnou cestou.“
Žiadne produkty v košíku.
Starostlivosť o funkčné oblečenie

Starostlivosť o funkčné oblečenie

Od funkčného športového oblečenia očakávame jeho výnimočné vlastnosti. Je navrhnuté tak, aby pri akejkoľvek aktivite zabezpečilo rýchly odvod potu z tela, rýchle schnutie materiálu, priedušnosť a pocit sucha, aby naša pokožka prirodzene dýchala.

Aby sme sa vyhli poškodeniu membránových vlákien, zachovali pôvodný tvar, vlastnosti a štruktúru  oblečenia, mali by sme dbať na správny postup pri jeho praní, sušení a žehlení.

Riaďte sa symbolmi na etiketách oblečenia. Z nich vyčítate na akej maximálnej teplote, otáčok a programe ho môžete oprať (prípadne ručne).  Väčšinou je to 30-40˚C.

Vždy ho perte otočené rubom von. Používajte pracie prostriedky určené na takýto typ oblečenia a nepoužívajte žiadne bielidlá ani aviváž, pretože tie výrazne znížia kapilárny výkon vlákna – upchajú kanáliky, ktoré slúžia na odvádzanie vlhkosti od pokožky a oblečenie môže stratiť funkčnosť. Pri praní je dôležité zapnúť všetky zipsy, vyprázdniť vrecká a odstrániť všetko, čo by ich mohlo mechanicky poškodiť.

Oblečenie nenechávajte schnúť na priamom slnku, môže tak prísť k vyblednutiu farieb. Neodporúčame ani sušiť  v sušičke, nakoľko by sa mohli potrhať jemné vlákna a stratiť funkčné vlastnosti. Ideálnym riešením je zavesiť oblečenie na vešiak a nechať ho vyschnúť pri izbovej teplote, navyše tým predídeme aj pokrčeniu. V prípade, ak je oblečenie nutné ožehliť, otočte ho rubom von a žehlite pri najnižšej možnej teplote.

Pamätajte, čím šetrnejšie a dôkladnejšie budete so svojím obľúbeným funkčným športovým oblečením zaobchádzať, tým dlhšie vám poslúži. 🙂